Jak udržet tiskárnu v kondici

03.07.2020 12:33 Tipy pro vás

Každá tiskárna má svojí životnost. Co dělat abychom jí udrželi v co nejlepší kondici?

 

 

1. První krok je nákup tiskárny. Když kupujete tiskárnu do firmy, musíte počítat s tím, že bude vytížena více, než kdybyste ji používali v domácnosti na soukromé účely. 

Vybírejte kvalitní značky od ověřených výrobců, kteří poskytují i kvalitní záruční / pozáruční servis. Když nevíte jakou vybrat, nechte si poradit u certifikovaného prodejce.

2. Nákupem to samozřejmě nekončí. Je potřeba používat kvalitní xerografický papír, který nebude zanechávat své časti uvnitř tiskárny, a tím znehodnocovat celou tiskárnu.

Pro používaní ve firmě je vhodný papír kvality A, který má gramáž 80 g, je vhodný na černobílý i barevný tisk, oboustranný tisk a také je důležitý pro archivaci (text se z něho časem nevymaže). Papíry kvality A mají nejvyšší opacitu (schopnost papíru nepřopouštět světlo).

V naší společnosti používáme papír Trioface, který je zařazen ve třídě A. Permanetně máme při nákupu této značky papírů v nabídce dárky, které mají velký úspěch.

Naleznete ho ZDE

Kompletní nabídku xerografických papírů naleznete ZDE

 

 

3. Používat originální tonery, ne alternace nebo renovace. Toner tvoří přibližně 70% všech technologických dílů tiskárny. Proto je důležité vybrat kvalitní a spolehlivý toner. Alternace, nebo renovace mohou způsobit únik barviva, nevzhledné pruhy na vytištěném papíře a nižší celkovou životnost.

V případě reklamace tiskárny může servisní technik označit chybný toner jako příčinu poruchy a reklamaci vám neuznat.

 

 

4. Pravidelný servis odhalí všechny skryté vady, které vedou k většímu poškození tiskárny. Servisní technik také může poradit a pomoci v případě, že si nevíte rady s provozem tiskárny.