Jak vybrat správnou skartovačku

Blog

Hodně lidí předpokládá, že legislativa GDPR se vztahuje pouze na elektronická data, ale není tomu tak. GDPR se vztahuje také na tištěné dokumenty, které obsahují osobní údaje lidí pocházejících z EU.

Zde je tedy pár informací, které vás provedou výběrem té správné skartovačky.

Co budu skartovat?

Mnoho lidí si myslí, že skartovačky řežou pouze papír, ale vzládnou i sešité dokumenty drátky do sešívaček, CD nosiče nebo kreditní karty.

Jakou úroveň zabezpečení budu potřebovat?

Skartovačky jsou rozděleny podle stupně zabezpečení, který udává na kolik částí bude dokument rozřezán. Čím vyšší úroveň zabezpečení, na tím menší části bude dokument rozřezán - čím vyšší utajení, tím menší částice.

Mám si vybrat skartovačku s automatickým podavačem nebo manuálním vkládáním?

Skartovačky s automtickým podavačem (Auto Feed) umožňují vložení balíku papíru najednou do podavače skartovačky a o nic víc se nemusíte starat. Skartovačka si poradí i s drátky sešívaček a s kancelářskými sponkami. Navíc některé modely nabízejí možnost uzamknutí podavače, takže od nich můžete v klidu odejít.

Manuální skartovačky vyžadují manuální vkládání dokumentů do přístroje. I tak lze skartovat vysoký objem dokumentů. Používají nejnovější technologie proti zaseknutí papíru, tak aby skartování bylo bezproblémové a bez přerušování.

Jak velkou skartovačku potřebuji?

Skartovačky se vybírají také podle objemu odpadního koše. Lepší je sledovat kapacitu skartovaných listů v koši než celkový objem koše v litrech. Všimněte si, že čím vyšší zabezpečení, tím menší částečky a tím vyšší je kapacita skartovaných listů v koši.

Jakou údržbu skartovačka potřebuje?

Jednoduchý způsob jak prodloužit životnost vaší skartovačky je správné olejování. Je důležité vědět, zda potřebujete olej v láhvi nebo speciální olejové listy.

Kompletní nabídku skartovaček naleznete zde