Porovnali jsme za vás ... silně lepicí samolepicí bločky

Tipy pro vás

Vybrali jsem bločky:

Hopax Stick´n Extra Sticky095662 - 21,50 Kč

a bločky

3M Post-it Super Sticky - 096020 - 58,80 Kč

Tentokrát jsme testování zaměřili na praktické věci – neřešili jsme ani velikost, ani barvu, ale pouze lepivost.

Jako 1. test jsme lístky nalepili na několik různých povrchů – sklo, plast, dřevo, cihla – a nechali jsme je 24 hodin bez povšimnutí. Tímto testem prošly všechny lístky bez problémů – druhý den byly všechny lístky na svém místě, nespadl žádný.

2. zátěžový test bylo nalepení lístků na pracovní stůl – to bylo v naprostém pořádku – a 50x jsme lístky odlepili a zase přilepili.

Naprosto bez problémů tímto testem prošel lístek od 3M – celá lepivá část se po 51. přilepení celá přilepila k pracovní desce. U lístku Hopax se jeden růžek nepřichytil.

Při 3. testu jsme začali testovat lístky nalepené na různých materiálech, kdy jsme je po 24 hodinách 10x přilepili a následně odlepili.

  • na plastu – konkrétně na dveřích lednice si lístky vedly dobře a obě značky si zachovaly svoji silnou lepivost – tedy pro psaní různých vzkazů, které budete nechávat komukoli na lednici můžete použít oba typy bločků

  • dalším vybraným povrchem bylo sklo – opět jsme přilepené lístky 10x odlepili a přilepili a po opětovném přilepení oba lístky držely bez problémů. U lístku 3M byla ale patrnější silnější lepivost

  • cihla není úplně vhodným povrchem pro lepení vzkazů, ale i tady lístky po deseti odlepeních a přilepeních držely – na obou byl nalepen cihlový prach, ale i tak držely – jen lístek 3M zase o kousek lépe

  • naprostým nepřítelem lepicích lístků je dřevo – po deseti odlepeních a přilepeních se vítěz testu určil sám (značka 3M)

Závěrem tedy můžeme říct, že pro běžný kancelářský provoz jsou – pokud požadujete extra lepivé spolehlivé bločky – vhodné oba typy námi testovaných bločků – jak 3M, tak Hopax.

Pro kutily nebo do provozu můžeme doporučit pouze bločky 3M.

A náš tip na závěr:

Víte, jak správně odlepovat lístky ze samolepicích bločků, aby se nekroutily, pokud je budete chtít opakované použít? Bloček nikdy neodlepujte nahoru, ale vždy do strany.