3 tipy na výrobu valentýnských dárků!

01.02.2021 14:47

Přinášíme vám tipy na vytvoření 3 valentýnských dárků, kterými zahřejete u srdce své nejbližší. Jejich výroba skoro nic nestojí a zabaví se u nich klidně celá rodina! Na konci článku najdete navíc 3 tipy na rychlá valentýnská překvapení, pokud nemáte čas shánět ani vyrábět dárky. 

 

Papírová růže, která vydrží věčně, jako vaše láska

Letos do květinářství běhat nemusíte! Vyrobte si doma svou vlastní růži, která vám nikdy nezvadne a její výroba stojí pár kaček. Možná se to zdá obtížné, ale vyrobit růži zvládnou i děti – stačí vědět, jak na to! Můžete si vytvořit jednu nebo celý puget, červenou, bílou, růžovou i žlutou – fantazii se meze nekladou.

Potřebujete:

Návod:

 1. Z červeného krepového papíru si nastříhejte 12 okvětních plátků cca 8 x 7 cm
 2. Každý okvětní plátek nejprve nahoře a po okrajích zarolujte směrem ven. K rolování používejte silnější drát.
 3. Srolujte jeden plátek, vytvořte střed růže, navlékněte na silný drát/špejli a přilepte izolepou
 4. Postupně skládejte okvětní plátky na sebe a stále si je dole přidržujte kolem drátu. Skládejte je tak, aby se vrstvy navzájem překrývaly, jako u skutečné růže
 5. Plátky "dostylujte" a až s uspořádáním budete spokojeni, pevně je dole svažte tenčím drátkem a připevněte tak květ ke "stonku"
 6. Vystřihněte si 4 špičatá zelená okvětí (cca 6x1 cm dlouhá), mírně natočte a přilepte je pod květ tak, aby překrývala drát, kterým jsou plátky svázané
 7. Vystříhejte si ze zeleného krepového papíru cca 2 cm tlusté proužky (co nejdelší), natřete lepidlem a obtočte kolem vašeho stonku - drátu/špejle. Pokud používáte stuhu, stačí ji pevně utahovat po celé délce drátu a dole pak zalepit vteřinovým lepidlem.
 8. Růži lze navonět parfémem pro dokonalý efekt

Detailní videonávod na výrobu růží naleznete ZDE

 

Origami skládací krabička ve tvaru srdce na vzkaz či fotografii

Pokud jste v japonském umění origami zběhlí, půjde vám skládání této krabičky levou zadní. Úplným začátečníkům možná dá její výroba trochu zabrat, ale nenechte se odradit, zvládli jsme to i my ;). A výsledek určitě stojí za to. Tato krabička/obálka na vzkaz je velmi pěkný způsob, jak dát svým milovaným najevo, že na ně myslíte - a nepotřebujete k tomu mít doma téměř nic.

Potřebujete:

Vystřihněte si čtverec o rozměrech 21 x 21 cm a postupujte dle návodu na videu ZDE.

Na závěr můžete krabičku svázat jutovým provázkem nebo a barevnou stuhou. Pokud složíte krabičku z papíru o rozměrech 23 x 23 cm a více, dá se do ní schovat například i malá polaroid fotografie pro připomenutí hezkých okamžiků a vzpomínek.

 

Valentýnské přáníčko se srdíčky a mini obálkou

Pokud nemáte čas nebo energii na skládání složitých výtvorů, stačí vyrobit jednoduché, přesto hezké přáníčko. Určitě potěší víc než sériově vyráběné z obchodu, a zabere to jen chvilku. Jak jsme vyráběli my to naše?

Potřebujete:

Návod:

 1. Z bílé čtvrtky si vytvořte šablonu srdce ve 3 velikostech. Pro rychlejší práci lze použít také dekorační děrovačku ve tvaru srdce.

2. Z tmavě růžového papíru vystřihněte čtverec 7,5 x 7,5 cm.

3. Z růžového čtverce složte obálku – viz návod.

4. Bílou čtvrtku A4 přehněte napůl, případně upravte rozměry dle vašeho přání

5. Dle šablon vystříhejte různě velká a různě barevná srdíčka

6. Přilepte obálku do levého rohu přední strany přání

7. Na přání nalepte srdíčka různých velikostí a barev. Pár srdíček vlepte dovnitř obálky, přes sebe

8. Nadepište přání a dovnitř napište hezké věnování ;).

 

 

Nestíháte? Rychlá valentýnská překvapení dostanou vás i vaše nejdražší

Nemáte čas běhat po obchodech, ani si lámat hlavu s vyráběním dárku? Ohromte svou drahou polovičku jedním z rychlých valentýnských překvapení!

 1. Srdce z papírků na zrcadle

Vytvořte působivý dekorativní prvek, kterým dáte najevo své city. Stačí vám napsat na růžové nebo červené samolepicí papírky milá slova lásky a uznání, a nalepit je na zrcadlo uspořádané do tvaru srdce. Za pár minut máte hotové překvapení, kterým dáte najevo, jak si druhého vážíte – snadno, levně a originálně.

Samolepicí bločky Post-it kostka

 1. Záložka do knihy z barevných růžových testerů

Rychlý, vtipný a rozhodně originální způsob, jak vyjádřit náklonnost. Stačí se stavit v nejbližším hobbymarketu, v oddělení barev vybrat tester v odstínu, který se vám líbí, a vystříhat do něj srdíčka, třeba pomocí dekorativní děrovačky. Na druhou stranu pak napište kratší či delší věnování. Pro efekt ještě můžete vršek provléknout růžovou stuhou. A záložka je na světě!

 1. Kytice z ovoce

Neholduje vaše vyvolená/ý tradičním řezaným květinám ani čokoládovým bonboniérám? Připravte mu/jí kytici z ovoce! Jedná se o zdravější alternativu čokolády a zároveň nahradí klasickou kytici – tato se však nemusí za pár dní vyhodit. Prostě ji sníte :). Stačí nakrájet oblíbené ovoce 3-6 druhů, napíchnout kousky na dlouhou špejli, uspořádat je do jednoduché kytice, a máte hotovo! Kdo chce přidat třešničku na dortu, může některé kousky nejprve namočit do čokoládové polevy a posypat barevným zdobením.

Špejle hrocené 100 ks.

PAS.cz všem přeje hezkou zimu, šťastného Valentýna a hodně úspěchů při tvoření!