Otestovali jsme - jedinečné omalovánky a vymalovánky Kresli.to!

22.01.2021 13:08

Opět jsme se pustili do testování, tentokrát originálních omalovánek a vymalovánek české značky Kresli.to! Čím jsou tyto produkty tak originální a jedinečné? Čtěte dál!

Omalovánky s věnováním

 

Omalovánka, kterou může dítě darovat svým blízkým? Tato novinka v sobě spojuje klasickou omalovánku zároveň s přáníčkem. Vhodné pro děti od 5 let. Balení obsahuje 14 roztomilých vodních zvířátek z jezera i z moře – například vodní želva, rybička, krab, žába, mořský koník apod.

Omalovánky jsou tištěné na silných hlazených čtvrtkách. Jednotlivé stránky se skládají ze vzorové omalovánky a té, určené k vybarvení. Jednotlivé listy se dají odtrhávat pro lepší přesnost při stříhání. Omalovánky lze vybarvovat pastelkami, voskovkami i fixami – čtvrtka je dostatečně silná a nepropíjí se.

Po vymalování napíše dítě na připravené řádky věnování. Pak už stačí jen přání vystřihnout a obdarovat někoho blízkého. Díky tomu vaše dítě nevytvoří pouze omalovánku, ale dárek, který může věnovat rodině, kamarádovi nebo třeba paní učitelce. Naučí se nejen kreativitě a přesnosti kreslení, ale i schopnosti dělit se.

Celý produkt si můžete prohlédnout ZDE.

 

Logopedické vymalovánky - motorická cvičení

Tyto vymalovánky chytře spojují omalovánky s logopedickými cvičeními. Vznikly s odbornou spoluprací speciálních pedagogů a logopedů. Jedná se o sešit s motorickými cvičeními pro správný vývoj výslovnosti u dětí, které tak hravou formou získávají správné logopedické návyky. Obsahuje předmluvu autorek spolu s tipy, jak děti správně zapojit do cvičení.

Logické vymalovánky obsahují 9 cviků pro správný vývoj mluvy + 9 stránek s vymalovánkami. Každý vymalovánkový obrázek představuje cvik, které si dítě při omalovávání zkouší provést.Mezi motivy obrázků je zařazen například spící medvídek, houpačka, klaun, koník, trhání třešní apod. Na dvoustraně je spolu s celostránkovou vymalovánkou ještě jedna menší, kde se zároveň nachází instrukce, jak správně provést logopedický cvik. V rohu stránky je uvedeno, jakou konkrétní část úst dítě právě trénuje. Děti si mohou do připravených smajlíků dole vybarvit, jak jim které cvičení jde, a na základě toho se k němu později vracet.

Celý produkt si můžete prohlédnout ZDE.