Porovnali jsme za vás... Metalické popisovače

30.10.2020 08:43 Tipy pro vás

Dnes jsme v rámci naší rubriky Tipy pro vás porovnali dvě značky multifunkčních metalických popisovačů.

Blíží se Vánoce a každý z nás by chtěl nasát tu slavnostní atmosféru co nejvíc. Proto jsme za Vás otestovali popisovače, které jsou ideální na tvorbu vánočních dekorací či přání nebo na podepisování vánočních dárků.

 

Multifunkční popisovače Stabilo Pen 68 – 6 metalických barev

Popis od dodavatele: Šest elegantních metalických odstínů s kovovými odlesky STABILO Pen 68 metallic dodá šmrnc a lesk tvému tvoření. Jsou ideální pro tvorbu pozvánek, přání, jmenovek, menu, hand letteringu. Inkoust na bázi vody s prémiovými pigmenty má vysokou barevnou stálost na světle a vysokou intenzitu barev. Dají se použít i na desky DOLLERu. ; Dobrá viditelnost na hladkých materiálech jako je papír, kov a film; Před použitím není třeba protřepat; Jasné metalické barvy s kovovými odlesky; Rovnoměrná aplikace barvy díky robustnímu hrotu šíře M; Kreslení a hand lettering s šířkou čáry 1,4 mm; Dlouhotrvající metalická barva - inkoust na bázi vody s prémiovými pigmenty má vysokou barevnou stálost na světle; Ve třpytivých kovových odstínech: zlatá, 2x stříbrná, měděná, modrá a zelená;

Naše hodnocení: Popisovače jsou uloženy v kvalitním plastovém obalu, který je možné opětovně použít na uskladnění i po otevření. V balení se nachází 6 metalických barev, které mají krásné odlesky. Práce s nimi je jednoduchá a nenáročná. Popisovače se nerozpíjejí a rychle zasychají. 

Popisovače STABILO jsme použili na tvoření vánočních obrázků na černém papíře. Nakreslili jsme vánoční stromek a použili všechny barvy na dokreslení dekorací. Barvy jsou zářivé, nerozpíjejí se a jsou ideální k tvorbě vánočních přání.

 

Pak jsme vyzdobili dřevěný výřez ve tvaru stromku, kde se barvy chovaly stejně jak na černem papíře. Výsledek byl o něco méně třpytivý, což je ale logické, neboť dřevo více vpije barvu do sebe.

 

Poslední materiál, který jsme použili, bylo sklo, konkrétně mléčné sklo. Multifunkční popisovače mají tendeci se na skle rozmazávat, nedrží barvu a je potřebné je několik krát zvýraznit. To se ale při popisovačích STABILO nestalo, což nás milé překvapilo. Barvy uschly během několika minut.

 

 

 

Multifunkční popisovače Centropen 2590 Shine 4 Black – 6 metalických barev

Popis od dodavatele: Metalické popisovače se sytými inkousty, ideální k vybarvování jemných detailů, vhodné na použití na černém papíře. Ergo držení, válcový hrot, šířka stopy 1 mm.

Naše hodnocení: Popisovače jsou uloženy v papírovém obalu, který je vhodný k opětovnému použití. Na rozdíl od popisovačů STABILO jsou tyto popisovače o něco silnější, ale šíře stopy je skoro totožná. Barvy se také krásně lesknou a k práci s nimi nemáme žádnou výtku. Nerozpíjejí se a rychle zasychají.

Jako první materiál jsme pokreslili černý papír, na kterém se barvy krásně leskly. Vůbec se nerozpíjely a práce s nimi byla snadná a jednoduchá.

 

Vyzkoušeli jsme pokreslit dřevěný výřez ve tvaru zvonku. Tak jako u popisovačů STABILO, byl výsledek o něco méně třpytivý, za což může použitý materiál.

 

Mléčné sklo dopadlo stejně. Barvy se nerozpíjely, rychle uschly a výsledek je takový, jak jsme si představovali.

 

 

 

Závěr

Obě značky, jak STABILO, tak Centropen si potrpí na kvalitu svých produktů. Centropen výrobky jsou obecně mnohem levnější – i zde je cena skoro poloviční, ale přesto je produkt stejně kvalitní jako od konkurenční firmy.

V tomto testování jsme se zaměřili opravdu jen na porovnání kvality barev – nemáme vyzkoušenou výdrž stopy (kolik s každou značkou dokážeme popsat, než přestane být barva výrazná), případně jak dlouho vydrží produkty bez víčka. Nás opravdu zajímala jen kvalita a výraznost barev a v tom jsou oba produkty téměř totožné. Každá značka má 3 stejné barvy – zlatou, stříbrnou a modrou, ostatní jsou lehce odlišné.

Za nás tedy můžeme doporučit obě dvě značky. Pokud budete kupovat výrobek menšímu dítěti, určitě mu postačí popisovače od Centropenu, pokud jej budete kupovat teenagerovi na různé kreativní účely, bude asi více spokojený se značkou STABILO. Záleží tedy opravdu jen na vašich preferencích, za nás můžeme doporučit obě značky, které dopadly na jedničku!