Vyzkoušeli jsme za Vás ... Pastelové novinky

02.07.2020 12:04 Tipy pro vás

 

 

 

Vyzkoušeli jsme za Vás PASTELOVÉ NOVINKY

Pastelové barvy hýbou světem už druhé léto, a proto se i výrobci kancelářských a školních potřeb rozhodli, že se na této vlně svezou a do svého portfolia zařadí tyto populární barvy. Na náš sklad dorazily nejnovější pastelové produkty a my jsme se rozhodli Vám je tak trochu předvést a hlavně otestovat.

Zajímalo nás hlavně, jestli jsou tyto pastelové věci nejen hezké a moderní, ale hlavně kvalitní a praktické.

 

 

Temperové barvy v kelímku Colorino – 49,90 Kč bez DPH

 

Balení obsahuje 6 barev (pastelová žlutá, modrá, zelená, fialová růžová, oranžová, zelená) a jsou uloženy v praktické kartonové krabičce.  Každá barva má svůj kelímek s obsahem 20 ml. Jsou netoxické a ředitelné vodou. 

Naše hodnocení: Hned na první pohled nás zaujal obal v pastelových barvách a snadné otevíraní krabičky. Kelímky bylo možné jednoduše otevřít a opětovně bez problémů zavřít (jsou vhodné i pro menší dětské ručičky). Vyzkoušeli jsme s nimi namalovat srdíčka, která jsme si předkreslili tužkou. Co se týče krytí, jediná barva, která nekryla úplně dobře byla žlutá, ale té jsme to tak trochu i čekali. Barvy mají nádherné pastelové odstíny, jsou průměrně husté a skoro vůbec jsme je nemuseli ředit vodou, i tak se s nimi pracovalo velmi dobře. Na malování jsme použili štětec, ale vyzkoušeli jsme malovat i prsty, což šlo také moc dobře a zároveň šly barvy i bez problémů z prstů dolů.  Nemají žádný nepříjemný zápach a jak jsme psali i výše, jsou netoxické, takže pro děti ideální.

V poměru ceny a kvality hodnotíme tento produkt na výbornou.

 

 

 

 

               

Popisovače Centropen 7550 Pastel – 10,10 Kč bez DPH

Sada popisovačů v 6 barvách (pastelová žlutá, modrá, šedá, zelená, fialová, lososová), s ventilačním bezpečnostním chránítkem a trojúhelníkovou úchopovou částí, vyrobeny z polypropylenu a odolávají vyschnutí minimálně 5 let, šířka stopy 1 mm, odolné proti zatlačení.

Naše hodnocení: Sada popisovačů Centropen nás pomocí svého dizajnu a provedení vrátila do vzpomínek na dětství, jenom pastelové barvy nám připomněly současnost. Balení je praktické a znovu použitelné. Jsou docela tenké, úchop nebyl úplně pohodlný, pro děti je ale fajn. Předkreslili jsme si tužkou květy, a pak je vymalovali pastelovou sadou popisovačů. Krytí je ideální a barvy jsou docela hezké, ale moc nám nepřipadaly jako pastelové, proto jsme nakreslili ještě jeden květ a vybarvili jsme ho klasickými barvami ze sady Centropen. Rozdíl byl vidět hned.  

V poměru ceny a kvality hodnotíme tento produkt známkou dobrý.            

 

       

       

                   

 

Tužka Stabilo Swano Pastel – 5,90 Kč bez DPH

Šestihranné obyčejné tužky s tvrdostí HB v 6 pastelových barvách, tuha HB (středně měkká) je perfektní pro psaní i kreslení nejen ve školách ale i v kanceláři, tužka je zakončena praktickou gumou.

Naše hodnocení: Tužka Stabilo v pastelových barvách nás na první pohled okouzlila svými barvami. Tvar a úchop je pohodlný, tuha HB lehce klouže po papíře. Napsali jsme s ní STABILO a pak jsme se snažili písmeno S vygumovat pryží na konci tužky. Pryž není úplně kvalitní a nepodařilo se nám úplně písmeno S vygumovat, i když jsme gumovali dlouho a s dostatečným tlakem.

 

V poměru ceny a kvality hodnotíme tento produkt známkou dobrý.          

 

        

Pryž DELI Neon – 5,30 Kč bez DPH

Mazací neonová pryž, která neobsahuje PVC, vhodná pro mazání grafitové tužky a pastelek.

 

Naše hodnocení: Pryž DELI má praktický tvar a dobře padne do ruky. Vyrábí se v 4 moderních barvách, konkrétně jsme testovali žlutou pryž. Napsali jsme si tužkou slovo PASÍK, a pak jsme použili na vygumování danou pryž. Práce s ní byla jednoduchá a rychlá. Splnila úkol na výbornou viz obrázek níže.

V poměru ceny a kvality hodnotíme tento produkt na výbornou.  

 

 

 

Ořezávátko DELI U-TOUCH – 6,90 Kč bez DPH

Jednoduché ořezávátko s otvorem o velikosti 8 mm, snadné strouhání, ABS materiál, tuha se nezalomí.

Naše hodnocení: Ořezávátko DELI je vyrobeno v moderních a svěžích třech barevných kombinacích. Příjemně se drží a bez jakýkoli problémů ořezalo naši tužku. Tuha tužky se nezlomila, právě naopak, ořezávátko vytvořilo krásný špic.

 

V poměru ceny a kvality hodnotíme tento produkt na výbornou.  

 

 

 

Lepicí tyčinka KORES Pastel  -  24,90 Kč bez DPH

Lepicí tyčinka z nové limitované edice, vysunovací mechanizmus pro snadnou, čistou a rychlou aplikaci, neutrální vůně – bezpečné pro děti, lepí papír, lepenku, fotografie a textil, dostupná v mixu 4 pastelových barev, hmotnost – 20 g. Netoxické a vypratelné.

 

Naše hodnocení: Lepicí tyčinka Kores má hezký pastelový vzhled, ale když čekáte, že i vnitřek (lepicí hmota) je v stejné barvě tak není. Je to klasické lepidlo, jak ho všichni známe, proto je vhodné nejen pro děti, ale hodí se i do každé kanceláře. Balení je větší (20 g), dobře se drží v ruce. Zkoušeli jsme přilepit dva klasické kancelářské papíry dohromady. Spokojenost byla při nanášení, kdy lepidlo lehce klouzalo po papíru. Zaschlo poměrně rychle. Nakonec jsme se snažili slepené papíry od sebe oddělit, bylo to skoro nemožné a násilně jsme papír jenom roztrhli. Kvalita je tedy vynikající.

 

V poměru ceny a kvality hodnotíme tento produkt na výbornou. 

 

 

 

 

 

Pouzdro na tužky Etue Concorde Sparkle day – 52,- Kč bez DPH

Atraktivní etue v pastelových barvách nejen pro kancelářské a školní potřeby, ale také pro kosmetické drobnosti. Etue o velikosti 22,8x7x4 cm.

Naše hodnocení: Pouzdro Sparkle day je v moderním pastelovém provedení s na dotek příjemným materiálem. Zip funguje bezchybně a výhodou je nainstalovaný kousek provázku na jezdci, který umožňuje jednoduché otevírání. Vyzkoušeli jsme do něj dát 18 ks tenkých popisovačů + 3 tlusté zvýrazňovače a vše se vešlo bez problému.

 

V poměru ceny a kvality hodnotíme tento produkt na výbornou.  

 

 

 

 

Modelovací hmota Colorino Pastel – 17,30 Kč bez DPH

Zábavná modelovací hmota, která je dokonale poddajná a měkká. Po zpracování perfektně drží tvar. Hmotu lze opětovně zpracovat. Balení obsahuje celkem 6 základních barev. Hmota je netoxická.

Naše hodnocení: Modelovací hmota Colorino je klasická plastelína, ale v nových pastelových barvách. Pracuje se s ní celkem dobře, není třeba vyvíjet velký tlak, abychom mohli modelovat. Není skoro vůbec mastná, nezanechává velikou mastnou stopu na papíru tak, jak tomu je u klasických plastelín (viz obrázky níže). Jeden kousek jsme se snažili rozválet malým plastovým válečkem, což bylo docela náročné. Poslední test jsme zaměřili na to, jestli po smíchaní více barev je možné je znovu oddělit. Smíchali jsme 3 barvy. Bohužel opětovné rozdělení již nebylo možné. Neberme to ale moc vážně, protože jsme těch plastelín testovali více a od více výrobců zatím ani jedna neprošla.

V poměru ceny a kvality hodnotíme tento produkt známkou dobrý. 

 

           

 

 

ZÁVĚR: Zbořili jsme mýtus, že není vždy vše, co je moderní, nekvalitní. Všechny produkty jsou za přijatelné ceny, vzhled je příjemný a netradiční, a nejen pro malé holčičky určitě extrémně lákavý.  Doufám, že některý z těchto produktů vyzkoušíte a budete z něj mít stejně dobrý pocit jako my! V tom případně jsme rádi, že jsme vám mohli při výběru a rozhodování naším testováním pomoci. Krásné barevné léto!