Vyzkoušeli jsme za Vás… Novinky Centropen

17.09.2020 09:44 Tipy pro vás

Novinky Centropen

Firma Centropen si pro nás před Vánocemi přichystala několik zajímavých novinek v oblasti foukacích fix a kreativního tvoření. A protože nás zaujaly a myslíme si, že by se vám mohly hodit, tak jsme je pro vás rovnou otestovali.

 

Foukaci fixy Airpens 1500 Pastel – sada 10 ks

Sada foukacích fixů v trendových pastelových barvách na bílý papír obsahuje 10 fixů v barvách: růžová, modrá, bledě fialová, fialová, broskvová, zelená, oranžová, šedá, žlutá a béžová. Navíc se v balení nachází 8 ks šablon s motivem zvířátek. Zdravotně nezávadný inkoust, snadno smyvatelné a vypratelné

 

Naše hodnocení: Foukací fixy Airpens jsou zabaleny v hezkém a praktickém obalu s možností dalšího uskladnění. Samotné fixy mají krásné pastelové barvy a stejně tak vypadají i následně na samotném papíře. Použili jsme dvě šablony z balení – princeznu a motýlka. Práce se samotným produktem nebyla vůbec náročná, nebylo potřebné foukat silně, abychom vytvořili požadovaní efekt. Pro ty, kteří používají tento typ fixů poprvé, je nakreslen stručný manuál na zadní straně balení. Tento produkt je za nás hezký i funkční a užili jsme si s ním spoustu zábavy.

Fixy najdete jak v sadě po 10 ks, tak v menším balení po 5 ks ZDE

 

Foukaci fixy Airpens 1590 Metalic – sada 8 ks

Sada foukacích fixů na bílý i tmavý papír s novým metalickým, zdravotně nezávadným inkoustem. Sada obsahuje 8 barev: stříbrná, zelená, bordová, fialová, bledě zelená, modrá, a tmavě šedá.  Součástí balení je 8 šablon s motivem vesmíru a 10 archů A4 v černé barvě. PRODUKT VHODNÝ JAKO DÁREK!

 

Naše hodnocení: Metalické foukací fixy nás na první pohled zaujaly velkým obalem ve formátu A4. Když jsme nakoukli dovnitř, překvapili nás kromě šablon i přibalené archy pevného černého papíru. Tak jsme šablony vyzkoušeli rovnou na tomto tmavém podkladu. Fixy mají krásné metalické barvy a odlesky. Jednoduše se používají a není nutné foukat silně abychom dosáhli požadovaného výsledku. Barvy se na černém papíře hezky vyjímají. Pro jistotu jsme je vyzkoušeli i na bílém papíře, kde byly viditelné krásné metalické odlesky také.  Produkt určitě doporučujeme. 

 

Opět lze produkt zakoupit jako krásnou dárkovou sadu po 8 ks nebo v menším balení po 5 ks ZDE

 

Popisovače Decorpen 2737 Metalic – sada 8+1 ks

Speciální barevné metalické značkovače, na povrchy všech běžných materiálů, ERGO držení, pigmentový inkoust na vodní bázi, světlostálý, po dokonalém zaschnutí (min. 4 hod.) se stopa stává odolnou vůči otěru, na porézních površích i vodě, skladovat ve vodorovné poloze, ventilační chránítko, válcový hrot, šířka stopy 1,5 mm, barvy: modrá, antracitová, zlatá, zelená, bledě zelená, červená, stříbrná, fialová, bílá

 

Naše hodnocení: Multifunkční popisovače DecorPen jsou zajímavé svými metalickými barvami. Na obalu je uvedeno, na jaké povrchy se tyto popisovače dají použít. Vyzkoušeli jsme všechny, tak se nechte překvapit, jak to dopadlo. Popisovače koupíte ZDE

 

 

Papír: popisovače bez problémů nakreslily, co jsme chtěli, a okouzlily nás nádhernými metalickými barvami. Jednoduše klouzaly po povrchu, nevytvářely žádné žmolky.

 

 

Kov: Na test jsme použili kovové nůžky kompletně je pomalovaly. Barvy skvěle držely a nevpíjely se jedna do druhé. Na tomto materiálu vynikly metalické odlesky ještě více.

 

Plast: Popisovače jsme použili na plastový kelímek. Práce na tomto povrchu byla bez problémů a barvy také hezky vynikly, i když bohužel jen na sluníčku.

 

Kámen: Tento materiál byl nejlepším podkladem, popisovače nezastavil vůbec složitý porézní povrch. Práce nebyla vůbec složitá a barvy krásně vynikly.


 

Porcelán: K testu jsme využili bílý hrníček. Na tomto povrchu už práce nebyla úplně jednoduchá, protože barvy se najednou na lesklém nátěru staly docela tekutější než na ostatních površích. Nebyly jsme pak úplně spokojeni s výsledkem. Po zaschnutí se ale barvy znovu hezky třpytily.

 

Dřevo: Na dřevo se malovalo úplně skvěle, měli jsme k dispozici tyč od koštěte. Barvy se nerozpíjely a krásně překryly povrch.

 

Sklo: Tento povrch byl pro nás trochu těžší oříšek. Barvy byly tekutější jako u ostatních materiálů a lehce se stíraly. Pro výraznější barvu je potřeba druhý nátěr, zde je ale nutné počkat 4 hodiny, než barva dobře zaschne. Následný výsledek byl ale nakonec povedený!

 

Keramika: Na keramický povrch se kreslilo dobře, krytí bylo skvělé a barvy výrazné.


 

 

Naše závěrečné zhodnocení?

Se všemi produkty, které jsme vyzkoušeli, jsme byli velmi spokojeni. Centropen je česká značka, která dbá na kvalitu svých produktů a zde to opravdu bylo poznat. Líbí se nám, že u výrobků je příznivý poměr cena / výkon a bez obav bychom vše doporučili nejen pro vaše děti, ale i jako dárky pro ostatní. Pořiďte si některý z nich a schválně, zdali budete stejně spokojeni jako my????