VYROBTE SI SNADNO DOMÁCÍ „SLIZ“

04.10.2019 09:33 Blog

 

Děti milují výrobu domácího „slizu“! Přinášíme vám návod, jak ho vyrobit snadno a rychle v různých barvách a provedeních. Nechte se inspirovat a připravte dětem zábavu na dlouhé podzimní večery.

 

A jak na to:

Připravte si do misky lepidlo Glufix, do něj (dle vkusu a nálady) přidejte třpytky Glitter glue a barvu (temperové barvy). Dobře promíchejte.

Nyní začněte po troškách přidávat aktivátor za stálého míchání – ze začátku můžete trochu více – pak přidávejte po kapkách – míchat, míchat, míchat – když se Vám sliz začne odlepovat na okrajích misky – přejděte na hnětení rukama. Sliz vezměte do rukou a promačkávejte, jako když hnětete těsto. V momentě když se začne sliz z rukou odlepovat (začne se nalepovat do jedné hmoty) jste téměř u konce… pokud sliz stále příliš lepí – přidejte kapku aktivátoru nebo nechte na vzduchu zvětrat (oschnout) / pokud se Vám sliz příliš trhá, znamená to, že jste dali moc aktivátoru - můžete zkusit přidat trochu lepidla, ale bude-li nejhůř, pomůže i přidání trochu tekutého mýdla na ruce…

 

Co se týče barvení slizu, u temperových barev postačí 1-2 malé dávky velikosti hrášku. Příliš přidané barvy může znamenat, že se sliz nespojí a bude stále tekutější (myšleno např. 1 celá tuba tempery).

 

Naše osvědčené „dávkování“ - cca 50ml lepidla + ca 20ml aktivátoru.

 

Video s návodem si můžete prohlédnout zde: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co budete potřebovat: 

Tekuté transparentní lepidlo Kores Glufix - 500 ml

 

Aktivátor slizu Kores - 200 ml

 

 

Temperové barvy Kores  - 12 barev

 

 

 

Třpytkové lepidlo Kores - klasické barvy

 

Třpytkové lepidlo Kores - pastelové barvy